Trądzik - co to jest i jak walczyć

Co to jest trądzik:      

    Trądzik jest czymś, co większość ludzi doświadcza, głównie w swoich młodzieńczych latach, chociaż również zdarza się, że niektórzy doświadczają go w swoim dorosłym życiu. Niektórzy uważają, że trądzik pojawia się tylko w okresie dojrzewania, myśląc że jego przyczyną są tylko hormonalne zmiany. Jest to prawda że w niektórych przypadkach zmiany te mają swój wkład. Oprócz wpływu na wygląd, trądzik czasami pozostawia poważne blizny a także ma skutki psychologiczne, takie jak zmniejszone poczucie własnej wartości, a w skrajnych przypadkach depresja lub nawet samobójstwo.

Co powoduje trądzik: 

       Trądzik pojawia się, gdy łój produkowany przez gruczoły łojowe nie dochodzi do powierzchni skóry, ale jest uwięziony w małych porach lub pęcherzykach, powodując czopy. Czopy te zamykają pory, wypełniają mieszek włosowy i wypychają go ku górze  tworząc tłuszczaki. Jeśli pory pozostają otwarte, górna powierzchnia powstałego czopa może stawać się ciemniejsza, co powoduje wągry. W obu przypadkach bakterie trądzikowe  rozwijają się w mieszkach włosowych. Kiedy bakterie i ropa wyciekają z mieszków włosowych do otaczającej tkanki tworzą się krosty. Być może słyszeliście kiedyś, że ''zaskórniki są zanieczyszczone'', ''tylko nastolatki mają trądzik'', ''śmieciowe jedzenie powoduje trądzik" lub "to po prostu samo przejdzie". Te i inne mity przeszkadzają w poszukiwaniu właściwego leczenia trądziku przez lata.

Jak walczyć z trądzikiem:

     Podstawową teorią w leczeniu trądziku pospolitego jest to, że terapia PlasmaLight może skutecznie dać efekt bakteriobójczy rozwiązujący problem . Mimo że nie goi blizn po trądziku, terapia PlasmaLight jest wyjątkowo skuteczne dla wszystkich etapów trądziku. (szczególnie skuteczne na etapie 4).

     Dermatolodzy często dzielą trądzik pospolity (najbardziej powszechny trądzik) na cztery główne stopnie wykorzując Klasyfikacje Pillsburego określoną przez znanego dermatologa z Filadelfii, dr Donalda Pillsbury. Stopnie te pomagają kwalifikować rodzaje trądziku dla określonych schematów leczenia.

    Większość systemów laserowych/świetlnych działa stymulując porfiryny oraz uwalniając tlen, który niszczy bakterie. Ale kiedy światło przestanie działać, bakterie znów mogą zacząć się mnożyc, a więc chorobra dalej postępuje. PlasmaLight ma swoje unikalne cechy, jak stymulacja oddzielnych reakcji na różne pasma światła zapobiegająca kolejnym wybuchom choroby, wytwarzając światło emitowane w pełnym skupieniu od 320-8000nm co daje efekt synergii w terapii trądziku przez wszystkie pasma światła równocześnie - UVA , Blue Light i promienie podczerwieni.

 

Jaki jest więc mechanizm leczenia trądziku terapią PlasmaLight ?

  • Bakteriobójczy i przeciwzapalny efekt przez działanie promieni podczerwieni - Redukcja zapalenia oraz martwych komórek skóry.
  • Bakterie trądzikowe usuwane przez światło widzialne - Usunięcie bakterii tradzikowych - Kontrola równowagi hormonalnej
  • Kontrola wydzielania sebum -  Efekt działania promieni podczerwieni - Poprawa metabolizmu, efekt przeciwzapalny